image

İnsan Kaynakları

Aynı gemide yol almak...

Dağsan’da çalışmak bütünün bir parçası olmak demektir. Bu nedenle şirket içi rekabet kavramını benimsemez ama şirket için birlikte rekabet ederiz. Ötesinde, iş arkadaşlarımızın kendilerini sürekli geliştirmelerini bekler, kişisel gelişimi destekler ve gerekli tüm olanakları sağlarız.

Rakamlarla Dağsan

1964 yılından bu yana faaliyet göstermekteyiz.
İş arkadaşlarımızın yaş ortalaması 31
Ortalama çalışma süresi 8,4 yıl.
Türkiye'nin 81 ilinde ürünlerimiz kullanılıyor.

Ne İş Yapıyoruz?

 • MODÜLER SU DEPOSU NEDİR?

  Dağsan Modüler Su Deposu, su depolamanın akıllı yoludur. Bugüne kadar, içme sularımızı betondan veya plastikten yapılmış ve hijyeni mümkün olmayan depolarda depoladık. Şimdi, bu ve benzer sorunları ortadan kaldırmak için, paslanmaz çelik veya galvanizle kaplanmış metaller kullanarak küçük modüller üretiyoruz. Bu modülleri, kurulum noktasında, kaynak işlemi veya zararlı kimyasallar kullanılmadan bir araya getirerek modüler su depolarını oluşturuyoruz. Bu sayede, istediğimiz kadar modülü yanyana veya üstüste getirerek, istediğimiz şekilde ve kapasitede modüler su depoları yaratmış oluyoruz.

 • PAKET HİDROFOR NEDİR?

  Çok katlı binalarda yaşamanın gerekliliğidir. Temelinde suyu zemin seviyesinden alıp binanın her noktasına ulaştıran, musluğu veya duşu açtığımızda suyun basınçlı gelmesini sağlayan makinelerdir. Su pompası ve hidrofor tankı başta olmak üzere birçok bileşeni tek pakette bulunduran makinelerdir. Çalışma mekanikleri birbirinden farklı modellerimiz vardır; Dağsan Frekans Kontrollü Paket Hidrofor, Dağsan Galvaniz Tanklı Paket Hidrofor ve Dağsan Membran Tanklı Paket Hidrofor.

Başlıklarına Göre Sıkça Sorulan Sorular

 • Konusunda deneyimli adaylar

  Deneyimli adaylarda aranan ortak özellikler; konusunda uzman olmaları, üniversite veya meslek yüksek okulu mezunu olmaları, ekip çalışmasına yatkınlık, temsil yeteneği ve erkek adaylarda askerliğin tamamlanmış olmasıdır.

  Mülakat ve referans araştırması sonucunda başarılı addedilen adaylar değerlendirilmektedir.

 • Yeni Mezunlar

  Üniversitelerin İktisat, İşletme, İdari Bilimler, Mühendislik ve temel dersleri iş sahamızla ilgili diğer bölümlerinden mezun olmuş, erkekler için askerliğini yapmış adayların başvuruları değerlendirilmektedir.

  Mülakat ve referans araştırması sonucunda başarılı addedilen adaylara iş teklifi ile gidilmektedir. Bu kategoride iş teklifi yapılan adaylarda 2 aylık deneme süresi öngörülmektedir. Süre sonunda firmamıza ve görevine uyum sağlayan, çalışmaya istekli adaylarla belirli süreli hizmet sözleşmesi yapılmaktadır. Hizmet sözleşmesinin süresi pozisyona göre değişmektedir.

 • Stajyer Öğrenciler

  Üniversite ve Ticaret Lisesi son sınıf öğrencilerinin her yıl Ağustos ayı sonuna kadar staj başvuruları kabul edilmekte ve uygun görülen adaylara staj yapma olanağı sağlanmaktadır. Stajını tamamladıktan sonra firmamızda tam zamanlı çalışmak isteyen stajyerlerimiz öncelikli değerlendirilir.

 • Genel Başvuru

  Açık pozisyonumuzun olup olmamasına bakmaksızın özgeçmişinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Çalışmak istediğiniz ve/veya yetenekli olduğunuzu düşündüğünüz bölümü belirten bir elektronik postaya özgeçmişinizi ekleyerek basvuru [@] dagsanmakine.com adresine göndermeniz yeterlidir. Tüm başvurular gizli tutulmaktadır.

 • Açık Pozisyonlar

  Şirketimizde açık bir pozisyon oluştuğunda, önceden firmamızda çalışmak üzere başvuruda bulunmuş adayların özgeçmişlerini inceleriz. Elimizdeki özgeçmişleri açık pozisyon için gerekli yetkinlikleri göz önüne alarak filtreleriz. Olası adaylara telefon ederek pozisyona ilgi duyup duymayacaklarını sorarız. İlgilenen adayları firmamıza davet ederek birebir görüşmelere başlarız.

  Bazı durumlarda, adaylarımızla tanışmak için özgeçmiş havuzumuz dışında farklı kanallar kullanırız;
  - Kariyer.net
  - Recruitment Turkey Group, Elektronik posta grubu
  - Hürriyet Gazetesi, İlan 

 • Mülakat Aşaması

  Stres altında nasıl tepki verdiğinizi ölçmek için çeşitli teknikler uygulamaz, tuzak sorular sormaz ya da kişiliğinizi testlerle ölçümlemeye çalışmayız.

  Ama pozisyonun adaya ne kadar uygun olduğunu anlamaya çalışırız. Bunun için de firmamıza davet edilen adaylarımızla birer kahve içer, özgeçmişleri üzerinden sohbet ederiz.

  Bu sohbet, adaylarımızın firmamızı tanıması ve pozisyonun gerekliliklerini anlaması ve pozisyonu isteyip istemediğini anlaması açısından da değerlidir.

  İkinci Davet

  Tüm adaylarımızla görüşmelerimiz tamamlandıktan sonra, pozisyonun kendileri için uygun olduğunu düşünen adayların bir kısmına telefon ederek firmamıza tekrar davet ederiz. İkinci sohbete firmamızdan katılacak kişiler, pozisyonun yapısına göre değişebilir. Bu sohbetin sonunda adayımızdan, referanslarıyla irtibata geçmek için izin isteriz.

  Son Davet

  İş teklifi genellikle bu görüşmede yapılır. Teklifimizi yaptıktan sonra adaya teklifi sağlıklı değerlendirebilmesi için 2 günlük süre verilir.